Audioquest NIAGARA 5000

Kód: 38430
Neohodnoceno
Značka: AUDIOQUEST
149 980 Kč
Není skladem

Skvělý audio systém musí být vybudován na pevném základu a základy začínají napájením. S AudioQuest Niagara 5000EU zažijete poprvé jasnost, prostor, frekvenční a dynamický kontrast a důraz, vlastnosti, které Váš systém vždy byl schopen přenášet—jen kdyby měl správné napájení...

High-endový síťový filtr s optimalizovaným vysokofrekvenčním směrovém vedení, obvodem Transient Power Correction, napájecími zdroji s High-Current a postříbřenými výstupními kontakty.

Výrobce: Audioquest, Kalifornie

Detailní informace

Detailní popis produktu

High-End síťový filtr Niagara 5000EU představuje více než 20 let důkladného výzkumu, který přinesl osvědčené výrobky pro AC napájení, určené pro audiofily, rozhlasové techniky a profesionální audio aplikace. V Niagara 5000EU, najdete optimalizované vysokofrekvenční směrové vedení; kondenzátory s technologií vyvinutou společností Jet Propulsion Laboratories pro NASA a AC vstupní a výstupní kontakty ze silně postříbřené, extrémně čisté mědi, zajišťující dokonalou vodivost a vysoký výkon systému.

AudioQuest Niagara 5000 Low-Z Power | Noise-Dissipation System — Audiophilia

Jedinečný obvod Transient Power Correction poskytuje proudovou rezervu více než 80 ampér pro proudové špičky, je speciálně navržen pro napájení moderních výkonových zesilovačů. Většina střídavých napájecích zdrojů s "High-Current“ zásuvkami pouze minimalizuje proudovou kompresi; Niagara 5000EU ji opraví.

Niagara 5000EU přináší pozoruhodné výsledky vysoce optimalizované správy napájení: překvapivě hluboké ticho, ohromující dynamickou svobodu, výjimečně vykreslenou atmosféru a nádhernou lokalizaci nástrojů i hudebníků v prostoru. Jakmile vše prožijete, bude to elegantní, logické, a tak samozřejmé, až se budete divit, proč vše nebylo možné již dříve.

Review Audioquest Niagara 5000 power conditioner - For whom? - Alpha Audio

Niagara 5000EU disponuje čtyřmi napájecími zásuvkami “HIGH-CURRENT / LOW-Z POWER CORRECTION“. Tyto zásuvky jsou vybaveny technologií Transient Power Correction a jsou navrženy tak, aby se pomocí nízko-impedanční proudové rezervy pro špičky maximalizoval výkon napájených výkonových zesilovačů. Bez ohledu na třídu provozu (zesilovače třídy A, A/B, G, D atd.) nebo topologii obvodů (elektronkové, tranzistorové, digitální, nebo jiné), obvody pro přechodnou korekci výkonu nebudou komprimovat napájení jakéhokoli připojeného výkonového zesilovače. Právě naopak, výkon zesilovače se zlepší díky napájení proudem s nízkou impedancí, které každý zesilovač tak zoufale potřebuje.

Pro připojení DAC převodníku a/nebo univerzálního přehrávače v jedné izolované skupině, předzesilovače a gramofonu v jiné skupině, ale i pro připojení dalších digitálních zařízení a video produktů, nabízí Niagara 5000EU 8 zásuvek ve dvou oddělených skupinách se systémem Ultra-Linear Noise-Dissipation (ultra-lineární systém pro rozptýlení šumu). Tyto obvody nikdy netrpí aktuální kompresí, ale jejich nižší vstupní úroveň a vyšší zisk vyžadují robustnější způsob rozptýlení šumu. Klíčovou vlastností diskrétních AC zásuvek na jednotce Niagara 5000EU je, že se s jednotlivými okruhy nezachází stejně, ale každá skupina zásuvek je optimalizována pro nejlepší výkon připojených zařízení.

Součástí síťového filtru Niagara 5000EU je nedestruktivní přepěťová ochrana s obvodem pro rychlé odpojení při extrémním přepětí. Akceptuje častá přechodová přepětí a špičky až do 6000V nebo 3000A (maximum, které může zvládnout domácí nebo kancelářská elektrická instalace). Poškození z elektrických bouří nebo z výkyvů napájecí sítě je tak prakticky nemožné. Vokamžiku, kdy se hodnoty napětí vrátí do bezpečného provozního rozsahu ochranný obvod Niagara 5000EU se automaticky přepne do provozního režimu. Připojte Niagaru 5000EU a zapomeňte na ni.

Audioquest Niagara 5000 - A Tube High Fidelity | Audioquest dealer

High Current – ​​AC Outlets (Schuko-EU, UK-13, NEMA-Edison type available)
(4 zásuvky – 3 pro model pro Velkou Británii – výkonové zesilovače, aktivní subwoofery, aktivní reproduktory)

Zdrojová komponenta - Zásuvky střídavého proudu (8 zásuvek – analogové – digitální – video)
6 izolovaných zásuvek střídavého proudu s průměrnou proudovou kapacitou 16 ampér RMS (@220-240VAC 50/60Hz). Tyto výstupy využívají vysokou pevnost pružiny jako základní kov z beryliové mědi s těžkými postříbřenými kontakty. To zajišťuje mnohem nižší ztráty a zkreslení a zároveň poskytuje vynikající způsob odvádění vysokofrekvenčního šumu.

Ultra-lineární diferenciál / Common-Mode Filter
Non-Sacrificial Surge Suppressor Více než třetina nízkoúrovňového audio/video rozlišení může být maskována nebo ztracena kvůli indukovanému vysokofrekvenčnímu a střídavému šumu. Filtry Niagara jsou optimalizovány pro impedanci v reálném světě a pokrývají bezprecedentní rozsah přes 21 oktáv.

Bezobětová přepěťová ochrana a automatické vypnutí při přepětí znamená, že vaše komponenty budou chráněny, A Niagara se také ochrání sama. Nastavte a zapomeňte na úroveň ochrany.

Korekce přechodného výkonu
Od hbitých, účinných tříd D až po mamutí výkonové zesilovače třídy A s monobloky může být průměrný (RMS) odběr proudu skromný (2 až 7 ampérů). Zvukový obsah se širokým dynamickým rozsahem však může vytvářet velmi rychlé přechodné proudové požadavky…. až desetinásobek průměru. Náš korekční obvod posiluje a stabilizuje napájení jakéhokoli výkonového zesilovače tím, že poskytuje vyrovnávací paměť a okamžitý proudový rezervoár až 80 ampér ve špičce (20 mS).

Ztráta zemního šumu (patent č. 8,988,168)
6 diskrétních obvodů izoluje, odvádí a absorbuje (prostřednictvím ztrátových sítí) RF indukovaný šum, který maskuje audio a video signály. To je kritické, protože uzemnění střídavého proudu je přímo připojeno k uzemnění obvodu součásti. Ve spojení s našimi ultra-lineárními filtry a směrově orientovanými kabely AudioQuest AC s řízenou zrnitostí zajišťuje nejvyšší rozlišení a nejnižší zkreslení vašich systémových komponent.


RECENZE


Videoukázky


Přiložené dokumenty a oficiální stránky výrobce AudioQuest

Niagara-5000-Manual-EN


Technické specifikace

  • Korekce přechodného výkonu: 90 ampér ve špičce. Poskytuje proudový zásobník pro jakýkoli výkonový zesilovač (až 25 mS)
  • Technologie Level-X Ultra-Linear Noise-Disipation: Více než 23 oktávové filtrování v diferenciálním režimu (3 kHz–1 GHz nad 24 dB redukce) a 16 oktávové filtrování v běžném režimu (20 kHz – 100 MHz nad 30 dB redukce) s lineární odezvou, optimalizované pro měnící se impedanci vedení a zátěže
  • Patentovaný rozptyl zemního hluku. (Všechny výstupy): 6 bloků směrově řízeného rozptylu zemního hluku
  • Non-Sacrificial Surge Protection: Odolává vícenásobným AC přepětím a špičkám až do 6000V/3000A bez poškození – zvukově neinvazivní
  • Maximální RMS vstupní proud: 20 Amper (RMS)
  • Vývody: Zdroj (8); Vysoký proud (4)
  • Rozměry: 17,5” Š x 5,875” V (5,24” V bez nožiček) x 17,2” H (3-RU sady pro montáž do racku volitelné)
  • Hmotnost: 19,9 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: