Audioquest NIAGARA 3000

Kód: 38454
Neohodnoceno
Značka: AUDIOQUEST
99 990 Kč
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
21.5.2024

Síťový filtr AudioQuest NIAGARA 3000EU zaručuje maximální poslechové zážitky díky účinné eliminaci šumu na pozadí, způsobenému problémovým napájením. Využívá téměř všechny pokročilé funkce oceňovaných vyšších modelů Niagara 5000 a Niagara 7000 a omezuje kontaminaci zvuku vždy bez aktuální komprese výkonu.

Výrobce: Audioquest, Kalifornie

Detailní informace

Detailní popis produktu

Síťový filtr AudioQuest NIAGARA 3000 byl v roce 2021 vyhlášen časopisem STEREOPHILE jako produkt roku.

V Niagara 3000EU, najdete optimalizované vysokofrekvenční směrové vedení; kondenzátory s technologií vyvinutou společností Jet Propulsion Laboratories pro NASA a AC vstupní a výstupní kontakty ze silně postříbřené, extrémně čisté mědi, zajišťující dokonalé spojení, vysokou vodivost, nízkou impedanci a špičkový výkon celého systému. Stejně jako u vyšších modelů filtrů Niagara, najdete i zde směrové vodiče s pevným jádrem, minimálním odporem a filtry optimalizované pro co nejvyšší účinnost vysokofrekvenčního rušení.

 Jedinečný obvod Transient Power Correction poskytuje proudovou rezervu více než 55 A pro proudové špičky a je speciálně navržen pro napájení moderních výkonových zesilovačů. Většina střídavých napájecích zdrojů s "High-Current“ zásuvkami pouze minimalizuje proudovou kompresi; Niagara 3000EU ji opraví.

Skvělý audio systém musí být vybudován na pevném základu a základy začínají napájením. S AudioQuest Niagara 3000EU zažijete poprvé jasnost, prostor, frekvenční a dynamický kontrast a důraz, vlastnosti, které Váš systém vždy byl schopen přenášet—jen kdyby měl správné napájení!

Niagara 3000EU přináší pozoruhodné výsledky vysoce optimalizované správy napájení: překvapivě hluboké ticho, ohromující dynamickou svobodu, výjimečně vykreslenou atmosféru a nádhernou lokalizaci nástrojů i hudebníků v prostoru. Jakmile vše prožijete, bude to elegantní, logické, a tak samozřejmé, až se budete divit, proč vše nebylo možné již dříve. 

Niagara 3000EU disponuje dvěmi napájecími zásuvkami “HIGH-CURRENT / LOW-Z POWER CORRECTION“. Tyto zásuvky jsou vybaveny technologií Transient Power Correction a jsou navrženy tak, aby se pomocí nízko-impedanční proudové rezervy pro špičky maximalizoval výkon napájených výkonových zesilovačů. Bez ohledu na třídu provozu (zesilovače třídy A, A/B, G, D atd.) nebo topologii obvodů (elektronkové, tranzistorové, digitální, nebo jiné), obvody pro přechodnou korekci výkonu nebudou komprimovat napájení jakéhokoli připojeného výkonového zesilovače. Právě naopak, výkon zesilovače se zlepší díky napájení proudem s nízkou impedancí, které každý zesilovač tak zoufale potřebuje.

Pro připojení DAC převodníku a / nebo univerzálního přehrávače v jedné izolované skupině, předzesilovače a gramofonu v jiné skupině, ale i pro připojení dalších digitálních zařízení a video produktů, nabízí Niagara 3000EU 5 zásuvek ve dvou oddělených skupinách se systémem Level-X Linear Noise-Dissipation (ultra-lineární systém pro rozptýlení šumu). Tyto obvody nikdy netrpí aktuální kompresí, ale jejich nižší vstupní úroveň a vyšší zisk vyžadují robustnější způsob rozptýlení šumu. Klíčovou vlastností diskrétních AC zásuvek na jednotce Niagara 3000EU je, že se s jednotlivými okruhy nezachází stejně, ale každá skupina zásuvek je optimalizována pro nejlepší výkon připojených zařízení. 

Součástí síťového filtru Niagara 3000EU je nedestruktivní přepěťová ochrana s obvodem pro rychlé odpojení při extrémním přepětí. Akceptuje častá přechodová přepětí a špičky až do 6000V nebo 3000A (maximum, které může zvládnout domácí nebo kancelářská elektrická instalace). Poškození z elektrických bouří nebo z výkyvů napájecí sítě je tak prakticky nemožné. V okamžiku, kdy se hodnoty napětí vrátí do bezpečného provozního rozsahu ochranný obvod Niagara 3000EU se automaticky přepne do provozního režimu.

Pokud jde o střídavý proud (AC), spoléháme na stoletou technologii vytvořenou pro žárovky a elektromotory – technologii, která rozhodně nikdy nebyla určena k napájení sofistikovaných analogových a digitálních obvodů používaných v dnešních prémiových audio/video systémech. Abychom správně vyhověli příslibu dnešní stále se zvyšující šířky pásma a dynamického rozsahu, musíme dosáhnout mimořádně nízkého šumu ve velmi širokém rozsahu frekvencí.

Citlivé komponenty našich systémů potřebují lepší střídavý proud – což je skutečnost, která vyústila v řadu topologií systému pro úpravu střídavého napájení, izolačního transformátoru, regeneračního zesilovače a záložní baterie. Pomocí diferenciálních testů vzorků a spektrální analýzy lze prokázat, že až třetina zvukového signálu s vysokým rozlišením (nízká úroveň) může být ztracena, maskována nebo silně zkreslena obrovskými úrovněmi šumu podél vedení střídavého proudu. které krmí naše komponenty. Tento šum se váže do obvodů signálu jako proudový šum a přes AC zem, čímž trvale zkresluje a/nebo maskuje zdrojový signál.

Niagara 3000 obsahuje náš patentovaný AC Ground-Noise Dissipation, nejširší pásmový-linearizovaný AC filtr v oboru a náš jedinečný pasivní/aktivní přechodový obvod pro korekci výkonu. Niagara 3000 se může pochlubit okamžitým proudovým rezervoárem přes 55 ampér ve špičce a je speciálně navržena pro dnešní výkonové zesilovače s nedostatkem proudu. Mnoho produktů se střídavým proudem vybavených „vysokoproudými zásuvkami“ pouze minimalizuje kompresi proudu; Niagara 3000 to opravuje.

Niagara 3000 představuje více než 20 let vyčerpávajícího výzkumu a osvědčených AC napájecích produktů určených pro audiofily, vysílací inženýry a profesionální audio aplikace. Byl vyřešen každý myslitelný detail: V Niagara 3000 najdete optimalizovanou směrovost vysokofrekvenčních vodičů, technologie tvarování zaběhnutých kondenzátorů vyvinuté Jet Propulsion Laboratories a NASA a AC vstupní a výstupní kontakty s těžkým postříbřením přes extrémní čistota mědi, zajišťující nejtěsnější možný úchop.


RECENZE


VIDEOUKÁZKY


PARAMETRY

•  Ground-Noise Dissipation System: Je patentovaná technologie společnosti AudioQuest, která výrazně snižuje šum, aniž by byla ohrožena bezpečnost nebo možnost vytváření nízko-úrovňových zemních smyček.

•  Transient Power Correction: Přenosová výkonová korekce, zajišťuje špičkovou proudovou rezervu více až 55 A se sníženou impedancí, pro napájení výkonových zesilovačů, bez ohledu na to, jestli jsou napájeny transformátory, nebo spínanými zdroji.

•  Level-X Linear Noise-Dissipation Technology: Technologie rozptýlení šumu, zajišťující účinný rozptyl šumu v co nejširší šířce pásma, bez nekonzistentních výsledků, které jsou typické při minimalizaci vícenásobných uzlů rezonančních špiček v mnoha síťových filtrech.

 AQ-Formed AC RF Filtering Capacitors: Kondenzátory filtru od AudioQuestu filtrují AC napájení i RF signál a dramaticky tak zlepšují linearitu a minimalizují zkreslení.

 7 Low-Z NRG Series AC Power outlets: 2 zásuvky High-Current s technologií Low-Z Power pro zařízení s vysokým odběrem proudu (například zesilovače subwoofery, aktivní reprosoustavy atd.); 5 zásuvek s lineární filtrací pro zdrojové komponenty (streamery, převodníky, přehrávače atd.).

 Non-Sacrificial Surge Protection: Nedestruktivní přepěťová ochrana odolává bez poškození opakovaným AC přepětím a proudovým špičkám až 6000 V / 3000 A.

 Over-Voltage Shutdown with Automatic Reset: Napětí více než 270 V AC během doby kratší než 0,25 sekundy sepne proudové relé, které okamžitě odpojí všechny napájecí zásuvky. Automaticky se resetuje, jakmile je vstupní proud v bezpečném rozsahu.

Rozměry: Š x V x H: 445 mm x 88 mm x 386 mm

Hmotnost: 11,3 kg


OFICIÁLNÍ STRÁNKY VÝROBCE (ODKAZ NA PRODUKT)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: