Audiolab M-DAC+

Kód: 25886/CER
Novinka Tip
Neohodnoceno
Značka: Audiolab
28 490 Kč
Skladem (1 ks)
Barva
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Můžeme doručit do:
22.5.2024

Nový M-DAC+ je vysoce výkonný víceúčelový audio DAC (digitálně analogový převodník) pro domácí použití, určený k umístění na stůl nebo integraci do hi-fi systému. Zahrnuje speciální digitální audiofilský předzesilovač a výstupní stupeň třídy A pro připojení k výkonovému zesilovači a reproduktorům (výstup může být nastaven na pevnou úroveň pro možnost použití stávajícího předzesilovače nebo integrovaného zesilovače), a také vysoce kvalitní výstup pro použití sluchátek.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vylepšení klasiky

 

Nový M-DAC+ je založen na klasickém M-DAC a pečlivě cílí na vylepšení v klíčových oblastech – logický krok, vzhledem k trvalé popularitě původního modelu v posledních čtyřech letech. M-DAC si od svého uvedení na podzim 2011 vybudoval jedinečnou reputaci a získal tak řadu ocenění za produkt roku od What Hi-Fi ?, Hi-Fi Choice a EISA.

 
 
 
 
 
Obecný popis Převodník z digitálního na analogový
DAC Čip ESS Sabre32 9018
Vzorkovací frekvence 24bitový / 192 kHz (optický, koaxiální, AES)
32bitový / 384 kHz (USB)
2,8 MHz (DSD64), 5,6 MHz (DSD128), 11,2 MHz (DSD256)
Digitální vstup 2 x koaxiální, 2 x Toslink Optical, 1 x AES / EBU, 1 x USB pro PC USB, 1x USB pro iPod / iPhone / iPad
Digitální výstup 1x koaxiální, 1 x Toslink Optical
Výstupní napětí Vyvážený: 4,5 V RMS
Nevyvážený: 2,25 V RMS
Impedance výstupu Vyvážený: 20Ω
Nevyvážený: 10Ω
THD (1 kHz 0dB 20 Hz - 20 kHz A wtd) <0,002%
Frekvenční odezva 20 Hz - 20 KHz (± 0,2dB)
Signál k poměru šumu RCA:> -115 dB, XLR:> -120 dB
Dynamický rozsah RCA:> 115 dB, XLR:> 120 dB
Crosstalk RCA:> 120 dB, XLR:> 130 dB
Rozměry (mm) 114 mm x 247 mm x 292 mm
Čistá hmotnost 3,7 kg

Jen nejlepší obvody

 

Stejně jako M-DAC, i M-DAC+ obsahuje 32bitovou čipovou sadu DAC ES9018 Sabre Reference, stále považovanou za nejlepší dostupnou. Ta je obklopena výjimečně kvalitními obvody, které zahanbují další podobně drahé DAC, včetně pokročilých diskrétních hlavních hodin pro minimalizaci jitteru. Výstupní stupeň JFET třídy A zajišťuje, aby byl zvukový signál po převodu z digitálního na analogový stále v té nejvyšší kvalitě.

 

Vysoká kvalita s DSD

 

Uvnitř naleznete řadu vylepšení souvisejících s výkonem. M-DAC+ nyní zpracovává audio data až do 32bitů/384 kHz přes USB.  Jedná se o mnohem vyšší specifikaci, než jakou vyžadují současné hudební formáty ve vysokém rozlišení, což zajišťuje, že je toto zařízení plně vybaveno pro budoucí pokrok v digitálním zvuku s vysokým rozlišením.

USB vstup nyní také přijímá soubory DSD (digitální zvukový systém původně vyvinutý pro Super Audio CD), nabízející kompatibilitu s DSD64, DSD128 a DSD256. Toto je důležitý doplněk, protože DSD hraje významnou roli v rozvíjející se scéně vysokého rozlišení zvuku.

 

Vylepšený zvukový výkon

 

Další důležitá změna se týká napájecího zdroje, který byl vylepšen a nyní je začleněn do šasi M-DAC+ (tedy jeho mírně vyšší a hlubší ve srovnání s klasickým M-DAC). Precizně vinutý toroidní transformátor používá více vinutí k napájení samostatných analogových a digitálních stupňů. Zároveň přivádí potřebná napětí do jednotlivých částí DAC, čímž se minimalizuje případné rušivé rušení. Výsledkem je nejvýkonnější napájecí zdroj, který inženýři Audiolabu dosud navrhli pro DAC, a jeho příspěvek k vylepšenému zvukovému výkonu M-DAC+ je významný.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: