Sennheiser RS195

Kód: 5172
Neohodnoceno
Značka: Sennheiser
13 190 Kč –24 %
Sennheiser RS195
13 190 Kč –24 % 9 990 Kč
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
22.7.2024

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sluchátka RS 195 jsou konstruována jako bezdrátový sluchátkový systém schopný nejen vysoce kvalitní reprodukce zvuku, ale i velmi precizní personalizace zvuku, nejen s ohledem na typ přenášeného zvuku (řeč/hudba) ale také na osobní preference posluchače. Při přehrávání kvalitních hudebních nahrávek je možné tyto zvukové úpravy vypnout a poslouchat audiofilní kvalitu zvuku. To vše s výjimečným luxusem volnosti, bez omezování přípojným kabelem. Bezdrátové připojení sluchátek doposud přinášelo určitá omezení či kompromisy. RS 195 je vybaveno nejnovější generací digitálního přenosu zvukového signálu z vysílací stanice/základny TR 195 do bezdrátových sluchátek HDR 195 (sluchátka mají své označení, neboť je možné přikoupit samostatně náhradní sluchátka - HDR 165, HDR175, HDR 185 - a k jedné základně připojit dvoje sluchátka). K základně je možné připojit jak digitální (optika Toslink), tak analogový signál (3,5mm jack). Vestavěný DAC převodník zpracovává signál až do vzorkovací frekvence 96 kHz, tedy je možné poslouchat nahrávky s výrazně vyšší zvukovou kvalitou, než poskytuje běžné CD. Bezdrátové spojení má nosnou frekvenci okolo 2,4 GHz a je proto schopno přenášet audiofilní digitální signál s dokonalou stálostí příjmu a to na vzdálenost až 100 metrů (při přímé viditelnosti), v zastavěném prostoru může být dosah snížen v závislosti na druhu a síle zdí či stropů. Systém umožňuje funkce řídit pomocí jednoduchých ovládacích prvků umístěných na sluchátkové mušli (ale i na základně). Lze volit vstup, ovládat hlasitost, měnit úpravy zvuku dle osobních preferencí posluchače nebo dle druhu poslouchané hudby. Uzavřené sluchátkové mušle poskytují nejen klid pro poslech hudby, ale i okolí posluchače klid na jiné činnosti. Odpadá vzájemné rušení při hlasitějším poslechu. Circum-aurální konstrukce přináší mimořádné pohodlí pro posluchače, neboť sluchátka neleží na boltci ucha, ale opírají se o hlavu v jeho okolí. Ucho tedy má volnost a přirozenou polohu pro poslech.  

Provoz je velmi intuitivní, uživatelsky vstřícný a nevyžaduje od posluchače žádné zvláštní znalosti, nabíjení je inteligentně řízeno (8,5 hodiny nabíjení pro až 18 hodin provozu, zamezuje přebíjení), stejně jako párování dalších sluchátek. Posluchač je o stavu sluchátek a funkcí informován svitem LED diod. 

RS 195 jsou nejvyšším modelem nové řady bezdrátových sluchátek Sennheiser, nižší modely jsou vybaveny např. možností prostorového poslechu, funkcí BassBoost a dalšími funkcemi.

Vlastnosti
  • uzavřená, circum-aurální, bezdrátová sluchátka s digitálním přenosem
  • bezkompresní přenášení signálu
  • personalizace zvuku
  • ovládání vstupů a volba signálových vstupů přímo na sluchátkách
  • dynamický reproduktor je opatřen neodymiovými magnety a je schopen reprodukovat i velmi hluboké basy
  • digitální regulace hlasitosti
  • ergonomický designe umožňující snadné přizpůsobení každému posluchači
  • vysílač umožňuje provoz až 2 sluchátek HDR 195 se stejným signálovým zdrojem
  • snadná instalace - Plug and Play
  • jednoduché nabíjení

Oficiální stránky výrobce: zde

RS195

Harmonické zkreslení (THD): <0.5 %
Frekvenční rozsah: 17 - 22 000 Hz
Hmotnost: 340 g
Konstrukce: uzavřená, dynamická
Akustický tlak: 117 dB, (1 kHz, 1 Vrms)
Doba provozu: 18 hodin
Dosah vysílače: do 100 m
Nosná frekvence: 2,4 až 2,48 GHz
Odstup signál / šum: 85 dBA
Nevyplňujte toto pole:
M Avatar autora 28.11.2023 20:41
Mám dotaz na sluchátka RS195. Chceme je koupit dědovi. Požadavek připojení na TV děda potřebuje mít volume o něco viší než babička. Pokud babička poslouchá tv tak děda že by si je vzal a na sluchátkách by si zvuk zesílil a babičce by televize tak neřvala. Chci se zeptat zda to sluchátka dokážou. S pozdravem Hasman