Audioquest PowerQuest 303 EU SCHUKO

Kód: 37989
Neohodnoceno
Značka: AUDIOQUEST
14 990 Kč
Skladem (3 ks)
Můžeme doručit do:
21.5.2024

Detailní informace

Detailní popis produktu

VYSOCE KVALITNÍ SÍŤOVÝ FILTR S PŘEPĚŤOVOU OCHRANOU - (filtrace v šířce pásma 30 kHz - 1 GHz) 

Základním kamenem každého audio systému je kvalitní napájení. Čistá energie bez šumu vždy dokáže zlepšit výkon audio systému zcela zásadním způsobem. Nakontaminovaný šum totiž běžně překrývá ty nejjemnější detaily a bývá příčinou ztrát těch nejdůležitějších částí signálu. S čistým napájením lze dosáhnout  dokonale „černého“ pozadí bez šumu a pokud chcete odhalit skutečné schopnosti vašeho domácího audio systému, stává se pro vás filtrace napájení nezbytností. Se síťovým filtrem PowerQuest 303 EU zažijete novou dimenzi prostoru a transparentnosti, lepší frekvenční i dynamický kontrast a důraz na detail, vlastnosti, které Váš systém dosud skrýval právě z důvodu šumu v napájení. 

 

SÍŤOVÝ FILTR POWERQUEST 303 EU - ZÁKLAD PRO KVALITNÍ AUDIOSYSTÉM

AudioQuest PowerQuest 303 EU je výkonný kondicionér napájení se 7 AC zásuvkami (3 High-Current pro zařízení s vysokým odběrem proudu a 4 pro zdrojové komponenty). Vysoká účinnost filtrace je zajištěna díky lineárnímu rozptylu asymetrického šumu v diferenciálním režimu s šířkou pásma (30 kHz – 1 GHz, více než 22 dB) - tento šum je běžně přítomný v rozvodné síti nebo vzniká v připojeném zařízení.

 

DOKONALÉ NAPÁJENÍ PRO CELÝ SYSTÉM

K PowerQuest 303 EU můžete bez obav zapojit celý domácí audio systém, protože nabízí 3 High-Current zásuvky pro komponenty s proměnným proudem (výkonové zesilovače, aktivní reproduktory, A/V přijímače, subwoofery atd.) a 4 zásuvky s lineárním filtrem pro zdrojové komponenty s konstantním proudem (televizory, zařízení pro streamování médií, přehrávače disků, gramofony, předzesilovače, atd.). Tyto 4 zásuvky jsou plně izolovány od 3 High-Current AC zásuvek, čímž je zajištěno lepší přizpůsobení filtru připojenému zařízení a vyšší schopnost efektivně řídit složité interakce:

 • Vysokofrekvenční šum a další indukované rušení přítomné ve střídavém proudu dodávaném z rozvodné sítě.

 • Šum běžně přítomný v každém AC napájecím kabelu.

 • Šum vznikající v jednotlivých komponentách audio systému, který se vrací a zpětně proniká do výstupních obvodů PowerQuest.

 

KOMPLEXNÍ PŘEPĚŤOVÁ OCHRANA - "ZAPOJ A ZAPOMEŇ"

Další s velkých předností PowerQuest 303 EU je schopnost ochránit všechny připojené komponenty před před účinky extrémního přepětí. Součástí síťového filtru je totiž také nedestruktivní přepěťová ochrana s obvodem pro rychlé odpojení při extrémním přepětí. Akceptuje opakovaně přechodová přepětí a špičky až do 6000 V nebo 3000 A (tedy maximum, které může zvládnout domácí nebo kancelářská elektrická instalace). Poškození z elektrických bouří nebo z výkyvů napájecí sítě je tak prakticky nemožné a v okamžiku, kdy se hodnoty napětí vrátí do bezpečného provozního rozsahu, přepne automaticky ochranný obvod PowerQuest 303 EU zpět do provozního režimu. Váš drahý audio systém již bude trvale bezpečně chráněn a pro PowerQuest 303 EU tak beze zbytku platí heslo: "Zapoj a zapomeň".

 

KVALITNÍ NAPÁJECÍ KABEL V CENĚ - DÉLKA 2 M

AudioQuest je široce respektován jako výrobce vynikající kabeláže a tak v balení nenajdete jen běžný přívodní napájecí kabel. S výrobkem je dodáván vysoce kvalitní kabel PQ-416 s polotuhými směrově řízenými vodiči z prémiové mědi s dlouhým zrnem (LGC) a koncentrickou geometrií, který zajišťuje nekomprimovaný přenos proudu a účinně odvádí a rozptyluje indukovaný šum.

 

UMÍSTĚNÍ - KDEKOLI

PowerQuest 303 EU má čtyři pryžové nožky pro stabilní a bezpečné umístění na polici nebo podlaze, ale můžete ho nainstalovat i do 19" racku (součástí dodávky jsou 2 držáky velikosti U2). Umístění nebo blízkost jiných komponent není rozhodující a při standardním používání PowerQuest 303 EU neprodukuje žádné znatelné teplo. V případě nedostatku prostoru ho můžete postavit i na bok (za audio systém), aniž by toto umístění představovalo bezpečnostní nebo výkonnostní omezení nebo kompromisy.

 

 

Přehled a vlastnosti : 

 • Ultra-lineární diferenciální filtr: 30 kHz – 1 GHz (výrazně více než 22 dB).

 • Filtr linearizovaný pro (vzrůstající) impedanci vedení s frekvencí od 0,05 Ω (zdroj) a zátěží 10 až 50 Ω (závisí na proudu).

 • Nedestruktivní přepěťová ochrana  (odolá vícenásobným rázům 6000 V nebo 3000 A bez poškození).

 • Vypnutí při extrémním napětí: 270 V AC a aktivací relé hlavního obvodu za méně než 0,25 sekundy.

 • Automatický reset, jakmile se vstupní napětí vrátí do bezpečného rozsahu.

 • 3 vysokoproudé zásuvky pro zesilovače + 4 oddělené výstupy s ultra-lineární filtrací pro zdrojové komponenty.

 • Samostatný 2 m napájecí kabel AudioQuest PQ-416.

 • Maximální vstupní proudová kapacita 10 A RMS.

 • Kovové šasi

 • Rozměry: Š x V x H: 430 mm x 86 mm x 340 mm ; Hmotnost: 4,65 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: