DUAL CS 518 High Fidelity + Ortofon 2M BRONZE (NEW 2021 - Audiofilský gramofonový přístroj pro náročné posluchače s vestavěným vypínatelným PHONO předzesilovačem a MM přenoskou Ortofon )

Kód: 7765X1052416205
Neohodnoceno
Značka: Dual
23 490 Kč
Vyprodáno

z důvodů stěhování skladu budou zásilky opožděně

expedovány o týden později , děkujeme za pochopení

Detailní informace

Detailní popis produktu

Na kompletně nové CS řadě pracoval hlavní a nejlepší německý inženýr značky DUAL, pan Alfred Langer přes 3 roky. Výsledkem jsou špičkové modely, na které jsme v DUAL právem pyšní.
 
jsme s vámi od roku 1900 = máme tradici přes 120 LET (historie DUAL k shlédnutí ZDE)
mezi roky 1900 - 1907 jsme dodávali jemné mechanické části do hodinářského průmyslu = čas vyžaduje přesnost a přesnost vyžaduje čas
v roce 1907 jsme hodinářskou přesnost přenesli do výroby gramofonů = schopnost přesného sestavení dělá z gramofonů DUAL ten správný gramofon
gramofony tvoří hlavní činnost DUAL celých 114 LET = a do budoucna tomu nebude jinak
jsme legendární německá značka gramofonů = legendou se nestanete jen tak
vymysleli jsme "dokonalou" a patentovanu DUAL automatiku pro gramofony, po zavedení raménka se automatika zcela odpojí a opět se dostane ke slovu až na konci desky = komfort obsluhy a skvělý zvuk
posouváme technologie v oblasti gramofonových ramének s DUAL patentem "Twin Gimbal" = přesné raménko využívající potenciál přenosky na maximum
vyvíjíme Direct Drive Motory pro gramofony s DUAL patentem dvojitého odstínění = tiché, přesné, bez rušení
nabízíme mimořádný poměr v přesnosti provedení / uživatelském komfortu / zvukovém výkonu / ceně = není důvod kupovat jinde
kvalitou nové CS řady jsme si natolik jisti, že nabízíme nejdelší záruku na trhu = prodejem to u DUAL nekončí
jsme 2. nejsilnější značka gramofonů na českém a slovenském trhu = byli jsme s vámi v Československu již v 70tých a 80tých letech, v TUZEXU, ale byli...(o druhé místo se dělíme s naším respektovaným konkurentem, další legendární značkou, THORENS)
 
Důraz na vysokou přesnost součástí je rysem celé nové CS řady gramofonů DUAL.
Model CS 518 je gramofon určený skutečnému nadšenci vinylu, protože je vybaven naším DUAL patentovaným staticky vyváženým přímým plně kardanovým raménkem Twin Gimbal: vertikálně a horizontálně upnutým v přesných kuličkových ložiskách, které má schopnost vést i špičkové přenosky s nejvyšší mírou přesnosti a spolehlivosti a v gramofonu takto dostupné cenové úrovně je v celé naší historii použito poprvé. Výbava modelu CS 518 zahrnuje možnou volbu přenosek, a to referenci mezi MM přenoskami nižší střední třídy, ORTOFON 2M RED nebo referenci mezi MM přenoskami střední třídy, ORTOFON 2M BLUE nebo referenci mezi MM přenoskami vyšší střední třídy, ORTOFON 2M BRONZE a vypínatelný MM phono předzesilovač. Při provozu s vypnutým MM phono předzesilovačem, respektive s použitím externího MC Phono předzesilovače pak můžete zvolit přenosku typu MC, a to Zlatým Uchem 2020 oceněnou MC přenosku základní třídy, ORTOFON QUINTET RED.
CS 518 není atraktivní jen proto, že má vynikající hodnotu za vynaložené peníze, ale nabízí také vynikající a přesvědčivě vyvážený zvukový zážitek podpořený 5letou zárukou pro dlouhodobé spokojené vlastnictví.
Výsledkem synergie všech elementů je audiofilský gramofonový přístroj pro náročné posluchače s čistým designem, kvalitními komponenty a velmi dobrou cenou. Díky použitému sofistikovanému raménku budete na trhu těžko hledat konkurenta, který by se tomuto modelu v dané ceně vyrovnal.
 
   ZÁKLADNA
Masivní skládaná MDF konstrukce s černou vinylovou dýhou = zpevňuje celé šasi & je elegantní
Antivibrační základna = zvyšuje odolnost celku proti vibracím
Elastomerový pohlcovač vibrací integrovaný uvnitř nožiček = pohlcuje první vibrace
Odnímatelný a polohovatelný plexi kryt proti prachu s kovovými držáky pantů = zamezuje usazování prachu na citlivých místech
   TALÍŘ
DUAL přesný tlakově litý hliník s hmotností téměř 1kg = poskytuje klidnou rotaci & větší setrvačnou sílu 
Těžký a 2,5mm tlustý gumový slipmat DUAL = perfektně tlumí nežádoucí rezonance
Špičkové talířové ložisko vyráběno podle staré DUAL metody = zajišťuje zcela jemný chod
DUAL exkluzivní vřeteno z kalené oceli v mosazném pouzdře = umožňuje použití klampu do hmotnosti až 500g
   RAMÉNKO
DUAL patentované staticky vyvážené přímé plně kardanové raménko Twin Gimbal: vertikálně a horizontálně upnuté v přesných kuličkových ložiskách = špičkové raménko pro špičkové přenosky
Tlumený zvedáček raménka = jemně položí přenosku na vinylovou desku
Nastavitelná přítlačná síla - Dynamický Anti-Skating = v každém místě desky zabírá tak, jak má
Odnímatelná hlava přenosky (headshell) pro snadnou manipulaci = 2 přenosky? Žádný problém...
Volba MM přenosky = ORTOFON 2M RED / 2M BLUE / 2M BRONZE = každá je skvělá
Volba MC přenosky = ORTOFON QUINTET RED (při provozu s vypnutým interním MM Phono předzesilovačem, respektive při použití externího MC Phono předzesilovače)
   POHON
DC tichý stejsnosměrný servomotor s nízkými vibracemi a velkým kroutícím momentem = motor není slyšet
Pryžové úchyty motoru pro oddělení vibrací = motor přenáší kroutící moment, ne vibrace
Precizní plochý řemen pro nižší wow & flutter = neprokluzuje, nepadá
  VÝBAVA
Vestavěný vypínatelný phono předzesilovač pro snadné připojení k vstupu na zesilovači PHONO nebo LINE = vždycky gramofon připojíte
Pozlacené RCA konektory = zajišťují perfektní kontakt & umožňují použití lepšího Phono kabelu
Odpojitelný signálový Phono kabel s pozlacenými konektory = v základu něco navíc
 
POHON
Pohon = řemínkový
Rychlosti = 33/45/78
Stabilita = < ±0,1 % (DIN WTD)
RAMÉNKO
Ložiska = Kuličková
Efektivní délka = 221,5mm
Úhel zvednutí = 25,6°
Přesah = 19mm
Typ = 4 x Pivot ball-bearing / Twin Gimbal Statically Balanced
Rozsah přítlačné síly = 0 až 4g
Rozsah hmotnosti přenosek = 5 až 9g
Volba MM přenosky = ORTOFON 2M RED / 2M BLUE / 2M BRONZE
Volba MC přenosky = ORTOFON QUINTET RED (při provozu s vypnutým interním MM Phono předzesilovačem, respektive při použití externího MC Phono předzesilovače)
TALÍŘ
Tlakově litý talíř = průměr 305mm a hmotnost 850g (včetně podložky)
Gumová podložka = síla 2,5mm
Vřeteno = kalená ocel v mosazném pouzdře
ZÁKLADNA
Materiál = vrstvená MDF
Povrchová úprava = Vinylová fólie se strukturou dřeva
Nožičky = Ø 62 mm  / Výplň Elastomer
Připojení = RCA konektory
Připojení do Phono vstupu zesilovače = ANO (vypínatelný Phono zesilovač)
Připojení do Line vstupu zesilovače = ANO (vestavěný Phono zesilovač)
Rozměry se zavřeným krytem (ŠxVxH): 435 x 144 x 367 mm
Rozměry s otevřeným krytem (VxH): 400 x 415 mm
Hmotnost: 5,9 kg
NAPÁJENÍ
Oddělený napájecí zdroj: DC 12 V / 0.5 A / 6W
 
SOUNDSTAGEACCESS / USA 11/2021
DUAL CS 518 není levný, ale díky zpracování a zvuku, který produkuje, stojí za požadovanou cenu 800 $. Snadno se nastavuje, nabízí dobrou kvalitu zvuku, je dobře zkonstruován a vypadá dobře. Pokud hledáte gramofon v této cenové kategorii – řekněme Rega Planar 2 nebo některý z gramofonů Audio-Technica, Music Hall nebo Pro-Ject – zaměřte se na DUAL CS 518, vsadím se, že toho nebudete litovat.
FAIRAUDIO / DE 10/2021
Solidně postavený gramofon s kompletní výbavou za atraktivní cenu. DUAL CS 518 má vše, co vám přinese požitek z vinylu po mnoho let: zní živě, dynamicky a hudebně plynule. DUAL CS 518 díky svému velmi dobrému raménku nabízí ty nejlepší předpoklady pro ještě lepší zvuk s kvalitnější přenoskou. 
HIFI-IFAs / DE 10/2021
S DUAL CS 518 získá kupující plně vybavený gramofon. Integrován je phono MM zesilovač a ORTOFON 2M RED je v cenové relaci gramofonu opravdu kvalitní přenoska. Připojte se bez problémů a poslouchejte kvalitní hudbu, to je zde hlavní motto. Pokud chcete zvuk DUAL CS 518 trochu vylepšit, můžete nainstalovat dražší přenosku, což osobně nepovažuji za úplně nutné.
AV GUIDE / SCH 9/2021
S pořizovací cenou 700 CHF nepatří DUAL k zařízením, kterým by jste se měli vyhýbat, naopak jde o investici, která se vyplatí. Standardní verze CS 518 od DUAL zní vyváženě, dospěle a velmi muzikálně. Gramofon má velký zvukový potenciál, například s lepšími přenskami, vybranými phono kabely a propracovanějším phono předzesilovačem. Je to právě potenciál, který dělá z DUAL CS 518 skvělou investici.
iFIDELITY / DE 8/2021
Cenvě dostupný DUAL CS 518 je velmi dobrým příkladem toho, že přehrávání desek nemusí vyžadovat mnoho úsilí. Gramofon má na desce vestavěný předzesilovač pro MM systémy, dá se tedy snadno připojit. Součástí je velice slušná přenoska ORTOFON 2M RED. Pokud nároky na zvuk rostou, lze použít externí phono předzesilovač nebo vyměnit přenosku za vyšší model. Tyto kroky nejsou nutné, ale dávají kupujícímu další jistotu, že CS 518 má větší potenciál a je dobrou investicí.
STEREO / DE 8/2021
DUAL CS 518 je precizně vyrobený manuální řemínkový gramofon s dobrou standardní phono přenoskou. Po zvukové stránce poskytuje dobrý zvukový rytmus, je temperamentní a přesto s mírným sklonem k hřejivému zvuku, je tedy vhodný pro všechny druhy hudby.
 
AUDIOMUZO FANS / PL 8/2021
 
DUAL CS 518 je klasický řemínkový gramofon, který je dobrým produktem pro zahájení analogového dobrodružství. Zvuk je velmi příjemný a umožní vám delší relaxaci při poslechu.
 
HI-FI CLASS / PL 8/2021
 
DUAL CS 518 nabízí zvuk hluboce zakořeněný v analogové estetice, založený na plastickém středovém pásmu a jemných, přesto detailních výškách. Německý gramofon se snadno používá i nastavuje a továrně instalovaná kazeta ORTOFON 2M RED, zejména v kombinaci s dobrým phono předzesilovačem, dokáže překvapit i milovníky dobrého zvuku, kteří se ve vinylu opravdu vyznají.
 
COMPUTER BUILD / NĚMECKO 6/2021
 
DUAL pokračuje ve stavbě opravdu dobrých gramofonů. CS 518 má sofistikované raménko lahodící nejen oku, ale hlavně, i díky dobré přenosce Ortofon 2M Red, vás rozmazluje suverénním a čistým zvukem, prostě zní skvěle.
 
STEREO / PL 6/2021
 
DUAL CS 518 je moderní řemínkový gramofon, který plně odkazuje na více než stoletou historii této německé značky. Inteligentně navržený, solidně postavený, pěkný - vintage design po vzoru gramofonů ze 70. let dvacátého století. Nejdůležitější ale je, že (spolu s přenoskou ORTOFON 2M RED) zajišťuje spolehlivý a čistý hi-fi zvuk, plný, energický, harmonický, nablýskaný a atraktivní, prostě 100% analog. DUAL CS 518 získává doporučení našeho časopisu!
 
LP MAGAZINE / DE 5/2021
 
CS 518 je s precizně pracujícím raménkem osazeným přenoskou ORTOFON 2M RED skutečně univerzálním gramofonem, který umí stejně dobře zahrát klasickou hudbu, jako rock a pop. 
 
 
 
ORTOFON byl založen již v roce 1918 = máme tradici více, než 100 LET
celou naši historii v ORTOFON nepřetržitě inovujeme = dostanete od nás vždy to nejlepší
ORTOFON se soustředí nejen na poskytování co nejlepšího zvuku, ale hlavně na správnou prezentaci zvuku = ORTOFON, co sejmu, to zahraju
ORTOFON je č. 1 na světě v produkci přenosek = miliony našich zákazníků se nemohou mýlit
ORTOFON je největší dodavatel přenosek pro výrobce gramofonů na světě = na kvalitu ORTOFON je spolehnutí (vyrábíme pro ně i OEM přenosky pod jejich vlastními značkami)
ORTOFON přenosky vyrábíme v EU, Made in Denmark = vše pod jednou střechou
ORTOFON kabely vyrábíme podle japonského postupu zpracování mědi z osmého století v Japonsku = Made in Japan
ORTOFON drží největší tržní podíl v prodeji přenosek v České a Slovenské republice = náš zvuk vám vyhovuje, děkujeme!
ORTOFON v České a Slovenské republice skrze dovozce a dsitributora, firmu Horizon Trading Prague s.r.o. (HTP), poskytuje prodlouženou záruku 3 roky = při zakoupení od autorizovaných prodejců (platí pro samotné přenosky a pro přenosky instalované v gramofonech DUAL, THORENS, ACOUSTIC SOLID, TRANSROTOR)
ORTOFON doporučuje pan Kuss, legendární zvukař z na světě největšího výrobce vinylových desek, firmy GZ Média, Loděnice, Česká republika = ORTOFON používají profesionálové z Čech
 
PROČ NEPODCENIT VÝBĚR PŘENOSKY DO GRAMOFONU?
Přenoska má za úlohu přenášet zvlnění v záznamové drážce vinylové desky na elektrické oscilace, které se dále zesilují v zesilovači, aby se nakonec vykreslily přes reproduktory reprosoustav hi-fi systému. Společným rysem všech přenosek je diamantový hrot (stylus), který mechanicky sleduje záznamovou drážku a vysílá své modulace přes chvějku (závěs) do miniaturního generátoru, který pak transformuje mechanické pohyby na elektrický proud (signál). Obecně platí, čím kvalitnější je výbrus hrotu a menší je hmotnost pohyblivé části přenosky, tím má přenoska lepší přímou rekaci na zvlnění drážky.
Přenoska je tedy sofistikovaný hudební nástroj a každá její část musí být perfektní, stejně tak musí být perfektní její volba pro daný typ gramofonového raménka atd.
Přenoska tak má zásadní vliv na výslednou kvalitu zvuku gramofonu a měla by stát 1/5, 1/3 až 1/2 ceny gramofonu.
Do high fidelity modelu DUAL CS 518 jsme pro vás předvybrali tři MM modely ORTOFON, 2M RED, 2M BLUE & díky špičkovému raménku také 2M BRONZE, zvolte si model podle vlastních zvukových potřeb.
Pro příznivce MC přenosek a pro případ provozu s externím MC Phono předzesilovačem můžete model CS 518 volit s MC přenoskou ORTOFON QUINTET RED.
MM sytém:       
U přenosek s pohyblivým magnetem MM je magnetické pole vyzařováno z malého pevného magnetu připevněného na vzdálenější konec chvějky (závěsu). Jakmile je magnet uveden do pohybu, k čemuž dochází, když hrot (stylus) sleduje modulace uvnitř drážky na desce, magnetické pole prochází cívkami a mění se na elektrický signál generovaný těmito cívkami.
MM přenosky jsou méně nákladné na výrobu, protože cívky mohou být vinuty strojově a díky vysoké výstupní úrovňi jsou také méně náročné na připojení do Phono vstupu. Navíc, když se hrot (stylus) opotřebuje, jednoduše jej vysunete ven z těla přenosky a zpět zasunete hrot (stylus) nový.
2M RED je REFERENCE mezi MM přenoskami nižší střední třídy, nejen díky vylepšenému motoru, který poskytuje vyšší výstupní úroveň, 5,5 mV, ale také díky optimalizované reprodukci zvuku s vysokou úrovní zvukové přesnosti. Hrot (stylus) je eliptický diamant a pro lepší separaci kanálů oddělené piny jsou z mědi. Tělo přenosky je vyrobeno z Hopelexu, ekologického materiálu, který zajišťuje vysokou tuhost a zároveň eliminuje nežádoucí rezonance. 
2M RED poskytuje otevřený, dynamický zvuk s lehkým nádechem tepla.
2M BLUE je REFERENCE mezi MM přenoskami střední třídy, nejen díky vylepšenému motoru, který poskytuje vyšší výstupní úroveň, 5,5 mV, ale také díky optimalizované reprodukci zvuku s vysokou úrovní zvukové přesnosti. Hrot (stylus) je již poměrně drahý "nahý" (nude) eliptický diamant a pro lepší separaci kanálů oddělené piny jsou z mědi. Tělo přenosky je vyrobeno z Hopelexu, ekologického materiálu, který zajišťuje vysokou tuhost a zároveň eliminuje nežádoucí rezonance. 
2M BLUE přidává více dynamiky a rozlišení, zní otevřeněji a reprodukuje více detailů ve srovnání s modelem 2M RED.
2M BRONZE je REFERENCE mezi MM přenoskami vyšší střední třídy, nejen díky vylepšenému motoru, který poskytuje vyšší výstupní úroveň, 5 mV, ale také díky optimalizované reprodukci zvuku s vysokou úrovní zvukové přesnosti. Hrot (stylus) je drahý "nahý" (nude) Fine Line diamant, který svým tenkým profilem skvěle sleduje záznamovou drážku, navíc, jeho větší půdorys snižuje zkreslení a snižuje opotřebení záznamu, což z něj činí volbu náročných posluchačů. Pro lepší separaci kanálů oddělené piny jsou z postříbřené mědi. Tělo přenosky je vyrobeno z Hopelexu, ekologického materiálu, který zajišťuje vysokou tuhost a zároveň eliminuje nežádoucí rezonance.  
2M BRONZE poskytuje teplejší a zároveň detailnější zvuk s jemnými vysokými tóny, který již uspokojí náročného posluchače vinylu.
Celá řada 2M má optimalizovaný design umožňující snadnou montáž přenosky, kdy hmotnost a velikost vyhovují nejběžnějším gramofonům na současném trhu. Další výhodou 2M řady je zaměnitelnost hrotů ve dvou nejbližších modelch. Při volbě přenosky 2M RED si v budoucnu můžete zakoupit STYLUS 2M BLUE, vsunout jej do původního těla a vylepšit si zvuk s nižšími investičními náklady. To samé lze aplikovat mezi modely 2M BRONZE a 2M BLACK.
Řada 2M tak poskytuje vynikající kompatibilitu při použití v řadě gramofonů a se širokou škálou phono MM předzesilovačů, proto je také volbou německé značky gramofonů DUAL.
MC sytém:
U přenosek typu MC, tedy s pohyblivými cívkami, je použit opačný princip konstrukce, než u přenosek typu MM. V MC systému je použit silný nepohyblivý magnet a cívky jsou pečlivě a hlavně ručně navinuty okolo chvějky (závěsu hrotu, resp. stylusu), takže hmotnost pohyblivé části je mnohem menší a v porovnání s MM systémem má lepší přímou rekaci na zvlnění drážky. Jakmile jsou cívky uvedeny do pohybu, k čemuž dochází, když hrot (stylus) sleduje modulace uvnitř drážky na desce, cívky se pohybují v magnetickém poli magnetu a dochází k přerušení pole magnetu, tím se přímo na cívkách začne generovat elektrické napětí, signál.
MC přenosky jsou nejvíce sofistikované a zároveň konstrukčně nejdražší. Výhodou je, že pracují na stejném MC principu jako nahrávací řezací hlava. Nevýhodou pak, že cívky jsou součástí pohyblivé části přenosky a výměnu hrotu u nich lze aplikovat pouze v továrně vyškoleným personálem. Právě pro výhody i nevýhody jsou MC přenoksy určeny pro nejnáročnější posluchače.
OBROVSKÁ VÝHODA MC přenosek ORTOFON:
Továrna je v Dánsku, takže je k dispozici distributorům z celé EU. Koncový zákazník vlastnící MC přenosku ORTOFON tak pro případ nutnosti výměny hrotu dostává nejlepší možný servis.
QUINTET RED je dokonalým vstupem do světa MC přenosek ORTOFON. Tato základní MC přenoska má velmi vysoký poměr ceny / výkonu a je pravidelně oceňována odbornými časopisy ve světě, naposledy získala Zlaté Ucho 2020 od Stereoplay, Germany.
Hrot je broušený a vysoce leštěný eliptický diamant upevněný na lehké hliníkové chvějce, broušený přesně dle standardů společnosti ORTOFON. Tělo přenosky je vyrobeno ze speciální směsi termoplastu ABS (akrylonitril/butadien/styren). Tento lehký, nárazuvzdorný materiál je velmi vhodný pro vstřikování a poskytuje velmi odolný povrch proti poškrábání. Pro dosažení optimálního výkonu jsou implementovány neodymové magnety a nízká vnitřní impedance činí přenosku méně citlivou na zátěž, a proto zajišťuje kompatibilitu s nejširší škálou předzesilovačů a step up transformátorů.
QUINTET RED poskytuje otevřený, dynamický zvuk s lehkým nádechem tepla.
NA CO SI DÁT U PŘENOSEK POZOR?
Samozřejmě je nutná celková opatrná manipulace s přenoskou, chvějkou a hrotem (stylusem). Kromě zvýšené opatrnosti je také nutné dbát na včasnou výměnu hrotu, resp. stylusu (MM & MI systémy) nebo celé přenosky (MC systém) = opotřebení hrotu (stylusu) je stanoveno na 1.000hodin bez zhoršení kvality zvuku a po 1.500hodinách je nutná jeho výměna. Pokud tak neučiníte, riskujete poškozování každé přehrané desky vybrušováním drážek v ní. Při ceně 1ks vinylové desky není otálení s výměnnou hrotu (stylusu) nebo celé přenosky úsporou, ale naopak ztrátou! (pro sledování nahraných hodin hrotu, respektive stylusu nebo celé přenosky můžete využít Stylus Timer Tonar)
NA CO HLAVNĚ NEZAPOMENOUT U ANALOGU?
Na čistotu....
Přenoska, respektive její hrot (stylus) i vinyly musí být pravidelně čištěny k čemuž používejte výhradně značková čistidla, kartáčky, hadříky, myčky desek.
Při správné péči vás gramofon / přenoska / vinyl odmění krásou analogového zvuku.
 
2 roky zákonná
+
1 rok prodloužená (poskytuje DUAL)
+
2 roky bezplatných servisních úkonů (poskytuje DUAL, v těchto 2 letech si zákazník hradí pouze náhradní díly)
=
Celková záruka na novou DUAL CS řadu tak činí nadstandardních 5 LET
UPOZORNĚNÍ:
na gumový řemínek je poskytována záruka 6 měsíců 
přenoska podléhá 3 lété záruce ORTOFON ČR & SR, záruka se nevztahuje na mechanické poškození přenosky ani na mechanické opotřebení přenosky

Doplňkové parametry

Kategorie: Gramofony
Výrobce: Dual

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: