Doručování objednávek probíhá bez omezení.

Onkyo PA-MC5501

Kód: 2667
Dárek
Neohodnoceno
Značka: Onkyo
75 990 Kč
Není skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

9-kanálový koncový zesilovač Onkyo PA-MC5501 je navržen nejen pro syrovou sílu, ale hlavně s cílem dosáhnout vynikající dynamickou odezvu a vynikající čistotu signálu. Komponenty, jako je toroidní transformátor, velké kondenzátory a tranzistory jsou navrženy pro velmi vysoké zatížení. Díly jako pozlacené reproduktorové konektory a XLR vstupy jsou samozřejmostí. Výsledkem precizního návrhu je okamžitá reakce a extrémně nízké úrovně zkreslení v celém dynamickém rozsahu.

Absolutním měřítkem pro domácí zvukový výkon je THX Ultra2 Plus certifikace a PA-MC5501 splňuje tuto světově nejnáročnější normu kvality zvuku a výkonu pro domácí kino. PA-MC5501 využívá proprietární Onkyo technologie pro zajištění optimálního zvukového výkonu WRAT (technologie širokopásmového zesilovače). Je také vybaven vylepšeným návrhem desky s krátkými signálovými drahami ke snížení elektromagnetického rušení. Deska je také navržena pro optimalizaci dodávky signálu do reproduktorových driverů.

Standardní integrovaný AV receiver má úkol jak zpracování, tak zesilování audio signálů, a proto je citlivý na rušení digitálního obvodů. Zesilovači PA-MC5501 analogovými obvody žádným takovým rušením netrpí. Pokud spolupracuje s vysoce kvalitním AV receiverem, jako Onkyo PR-SC5509, nabízí všechny výhody čistého analogového zesílení - teplý a neskutečně plný zvuk.

Stejně jako všechny zesilovače Onkyo, je PA-MC5501 navržen tak, aby poskytoval dostatečný výkon pro reproduktory, bez ohledu na kolísání impedance. Zesilovač nabízí vynikající a čistý výkon 220 W na kanál při 6 Ohmech.

Oficiální stránky výrobce: zde

Recenze: zde

 

Datasheets

Documentation

 
WRAT (Wide Range Amplifier Technology)

PA-MC5501 využívá patentované technologie Onkyo pro zajištění optimálního zvukového výkonu. 

Výhoda 1: Nezvykle nízký negativ-zpětná vazba - získejte čistší zvuky na špičkách programu

Ačkoli negativní zpětná vazba (NFB) je levným způsobem, jak snížit šum při nižších frekvencích, je zde cena, kterou je třeba zaplatit, pokud jde o kvalitu zvuku: NFB může vážně potlačit schopnost zesilovače reagovat na velké zisky signálu (například v fortissimo) pasáž) a produkovat zvuk při vysokých frekvencích. To je důvod, proč má PA-MC5501 design s nízkým NFB s audiofilovými komponenty s těsnou tolerancí v kritických bodech signální dráhy. Tato konstrukce umožňuje dosáhnout frekvenční odezvy do 100 kHz pro formáty s vysokým rozlišením, jako jsou DVD-Audio a Super Audio CD, a také pro běžné disky CD, DVD a další hudební zdroje. 

Výhoda 2: Uzavřené obvody zemního vedení - Užijte si větší maximální objem bez zkreslení

Pokud během přehrávání kolísá zemní potenciál zesilovače (napětí), je pravděpodobné, že dojde k šumu. V konstrukci obvodu s otevřenou smyčkou, kde jsou všechny obvody připojeny k napájení pomocí jediné smyčky (jako u mnoha zesilovačů), je šum zesílen. Aby se tomu zabránilo, používá PA-MC5501 sofistikovanou konstrukci uzavřeného obvodu, ve které má každý obvod samostatné připojení k napájení - to pomáhá rušit šum jednotlivých obvodů a udržovat potenciál země bez zkreslení. 

Výhoda 3: HICC (vysoká schopnost okamžitého proudu) - zažijte zvuk s větší dynamikou

Když zesilovač vysílá zvukový signál, připojené reproduktory akumulují energii, reflex a posílají energii zpět do zesilovače. Zesilovač musí poté okamžitě zrušit reflexní energii reproduktorů a okamžitě vyslat další signál. Stejný vysoký proud potřebný k dosažení tohoto cíle je také nezbytný pro zvládnutí fluktuací impedance reproduktoru, které mohou nutit zesilovač, aby poskytl čtyřikrát až šestkrát své obvyklé proudové zatížení. Funkce okamžitého proudu PA-MC5501 zajišťuje, že zvukový výstup není ovlivněn omezeními výkonu. 

HICC (vysoká schopnost okamžitého proudu)

Aby bylo možné zvládnout vysokou úroveň okamžitého proudu, obsahuje PA-MC5501 několik klíčových konstrukčních prvků. 

(1) Návrh zesílení Push-Pull s třístupňovým obráceným obvodem Darlington

Tyto ultra citlivé obvody, které se nacházejí pouze ve špičkových zesilovačích, snižují zkreslení udržováním stability napětí a zvyšováním přechodné odezvy. 

(2) Vylepšený design 

desky PA-MC5501 se vyznačuje vylepšeným designem desky s krátkými signálními cestami, aby se snížilo elektromagnetické rušení. Deska je také navržena tak, aby optimalizovala dodávku energie ovladačům reproduktorů. 

(3) Symetrické uspořádání 

Návrh zesilovače také zahrnuje symetrické uspořádání výkonových zařízení pro každý kanál. S kanály vytvořenými tak, aby byly identické, pokud jde o elektrické, strukturální, generující teplo, hmotnost a elektromagnetické charakteristiky, jsou chyby při stereofonním přehrávání minimalizovány. 

Všechny analogové obvody nejsou ovlivněny digitálním šumem

Standardní integrovaný A / V přijímač má dvojí úlohu zpracování a zesílení zvukových signálů, a je proto náchylný k rušení šumu z digitálních obvodů. PA-MC5501 jako vyhrazený výkonový zesilovač se všemi analogovými obvody takové rušení netrpí. PA-MC5501, ve spojení s vysoce kvalitním předprogramem, jako je například PR-SC5509 Onkyo, nabízí všechny výhody čistého analogového zesílení: teplý, hudební a plný zvuk. 

Certifikace THX® Ultra2 ™

Když součást domácího kina získá certifikaci THX, je vaší zárukou, že bude přesně prezentovat filmy tak, jak byly smíchány tvůrcem ve studiu. V případě certifikace THX Ultra2 - nejvyššího měřítka výkonu domácího zvuku - výkonový zesilovač musí nabízet vysoce kvalitní a vysoce výkonný výkon pro vícekanálové přehrávání ve velkých místnostech. Mezi přísná kritéria, která THX používá pro hodnocení kvality výkonového zesilovače, patří měření nepřetržitého výkonu, úrovně zkreslení a produkce tepla. 

Design a komponenty audiofilů pro vysoký výkon

Stejně jako každý zesilovač Onkyo, PA-MC5501 je navržen tak, aby dodával vašim reproduktorům dostatek energie, bez ohledu na výkyvy impedance. To, co dělá z PA-MC5501 náš nejlepší výkonový zesilovač, je zvláštní pozornost věnovaná součástkám a konstrukci. Masivní toroidální transformátor; dva kondenzátory 22 000 μF; velké tranzistory navržené na míru; desky s obvody s měděnou folií o tloušťce 70 μm; a měděné sběrnicové desky s nízkou impedancí fungují ve shodě na zvýšení výkonu a věrnosti vašich zvukových zdrojů. PA-MC5501 je umístěn ve vysoce pevném podvozku z nerezové oceli, který je odolný proti rezonancím, a také sportovní audiofilní připojení: pozlacené XLR vstupy; strojově tvarované RCA vstupy z mosazi; a pozlacené reproduktorové sloupky kompatibilní s banánovými zásuvkami. Od vstupu po výstup je čistota signálu udržována v každé fázi.

Diskrétní obvod výstupu pro potlačení rušení zvuku

Proud, který pohání reproduktory, je dodáván tranzistory v obvodech výstupního stupně. Přestože přidání více tranzistorů do výstupní fáze zvyšuje kapacitu proudového proudu, tyto další tranzistory vytvářejí větší tlak na napájení a generují více tepla. Když je požadováno, aby výstupní stupeň poskytoval více energie, než je schopen, horní a dolní část tvaru vlny se zploští nebo „ořízne“. Toto oříznutí způsobuje znatelné zkreslení, i když k němu dochází jen zřídka. Konstrukce obvodů PA-MC5501 udržuje tranzistory odděleně ve výstupní fázi, což znamená, že zvukové signály jsou udržovány bez stříhání. Rovněž s menším vytvářením tepla se zvyšuje životnost obvodů výstupního stupně, což zajišťuje, že komponenta obstojí v testu času.
 

Parametry produktu:

 • Rozměry: 435 × 198.5 × 458.5 mm
 • Hmotnost: 23 kg

FUNKCE

 • 220 W / Ch při 6 Ω, 1 kHz, 1%, 1 kanálové, IEC
 • Certifikace THX® Ultra2 ™
 • WRAT (Wide Range Amplifier Technology)
 • Návrh zesílení Push-Pull s třístupňovým obráceným obvodem Darlington pro odstranění zkreslení
 • Všechny obvody diskrétní výstupní fáze
 • Masivní toroidní transformátor
 • Dva velké, přizpůsobené, 22 000 μF kondenzátory pro efektivní napájení
 • Audio-laděné referenční kondenzátory pro každý kanál
 • Velké, na míru navržené výkonové tranzistory pro řízení vysokých proudů
 • Desky měděné sběrnice s nízkou impedancí pro dokonalý potenciál země
 • Silnoproudé obvodové desky s nízkou impedancí s tlustou měděnou fólií (70 μm)
 • Samostatné antivibrační panely
 • Plochý, vysoce odolný, rezonanční podvozek
 • Pozlacené vstupy XLR
 • Obrobené masivní mosazné vstupy RCA
 • Pozlacené, barevně kódované, kompatibilní s banánovými zásuvkami, transparentní příspěvky do reproduktorů
 • Vícezónové schopnosti (až do zóny 3) *
 • Obousměrná schopnost *
 • 12 V Trigger Input
 • Funkce automatického pohotovostního režimu
 • Hliníkový přední panel

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: