Doručování objednávek probíhá bez omezení.

ELAC UF5 + reprokabel ZDARMA

Kód: 3896
Dárek
Neohodnoceno
Značka: ELAC
47 300 Kč –9 %
ELAC UF5 + reprokabel ZDARMA
47 300 Kč –9 % 43 000 Kč
Skladem (> 5 ks)
Můžeme doručit do:
18.6.2021

Detailní informace

Detailní popis produktu

Představujeme Elac Uni-Fi

Uni-Fi není typické označení reprosoustav v sortimentu značky Elac, ale modelová řada Uni-Fi je přesně taková, je jiná. Obsahuje podlahový model UF 5, regálový UB 5 a centrální pro domácí kino UC 5. Společným znakem řady Uni-Fi je koncentrický měnič. Reproduktor kombinující výškový a středotónový měnič v jednom má ideální časovou charakteristiku obou kmitočtových pásem, reprodukce je mimořádně celistvá a zvukový obraz velmi přesný.

Konstruktét Andrew Jones tvrdí: „Uni-Fi vznikly s cílem nabídnout technologii a zvuk, který je běžně vyhrazen reprosoustavám s podstatně vyššími cenovkami. S třípásmovou konstrukcí a novými zakázkovými měniči jsme zvuk přiblížili k věrné reprodukci mnohem blíže, než je v této kategorii obvyklé“.
 
Cena za pár
 
 
Koncentrický měnič
Jemná 1“ palcová výšková kalota a tuhá hliníková 4“ středová membrána se spojily v symfonii zvukové dokonalosti. Umístěním výškové kaloty soustředně uvnitř kmitací cívky středového měniče je dosaženo rovnoměrné směrové charakteristiky, ploché kmitočtové odezvy a suverénního přednesu bez ohledu na úroveň hlasitosti a to jak v poslechové ose, tak i mimo ni.
 
Vyladěná tří pásma
Při návrhu plnorozsahové reprosoustavy nabízí třípásmová konstrukce mnoho výhod. Používá dedikované měniče pro vysoké, střední a nízké kmitočty z nichž každý je optimalizován po stránce konstrukce i materiálového složení kmitočtovému rozsahu, pro který je určen. Měniče, jako např. přelomový koncentrický reproduktor, hrají jak nejlépe umí středy a výšky, zatímco ty větší s hliníkovou kónickou membránou s lehkostí zvládají basové rozsahy. Třípásmová reprosoustava zároveň umožňuje použití strmějších výhybek a takovou konstrukci kabinetu, která eliminuje komplexní a nákladná řešení.
 
Bytelná ozvučnice
Pevné kabinety všech reprosoustav Uni-Fi jsou sestaveny ze silných desek MDF s luxusní povrchovou úpravou. Tuhost a pevnost vnějších stěn ozvučnice je zvýšena vnitřními výztuhami. Výztuhy zároveň eliminují vznik vibrací čímž nedochází k nežádoucímu zabarvení zvuku. Elac věří, že v reprosoustavách by se měly pohybovat pouze membrány samotných měničů.
 

Základna a nožky
Konstrukce rozšiřující plochu základny, kterou používá podlahový model UF 5 poskytuje větší a stabilnější usazení, přidává stabilitu a optimální přenos hmotnosti kabinetu do podlahy. Výšku všech čtyř rohů lze velmi přesně vyrovnat pomocí masivních matic, které jsou dodávány společně s hroty a podložkami. Ty se použijí podle toho, jestli jsou reprosoustavy umístěny na měkkém, nebo tvrdém povrchu.

Propracovaná výhybka

Jedno z tajemství skvělého zvuku reprosoustav Uni-Fi jsou vysoce kvalitní audio grade součástky určené k výrobě pěčlivě navržené třípásmové výhybky, která je nezbytná pro hladký přechod mezi jednotlivými měniči. Nejlepší výhybky bez problémů zobrazí celou zvukovou krajinu – od nejhlubších údolí až po nejvyšší vrcholy. A zvuk Uni-Fi je právě takový.
 

Hliníkový basový reproduktor

Použitím hliníku se rezonance, které ovlivňují linearitu běžných papírových membrán, posunují mimo pracovní rozsah měniče. Prodloužený magnet s odvětraným pólovým nástavcem zvyšuje zatížitelnost a tím i přesnost reprodukce basů, které jsou čisté, jasné a silné.

Zakázkové šroubovací terminály

Poskytují dostatečnou flexibilitu připojení reproduktorových kabelů a zabezpečují optimální přenos elektronů z vodiče do samotného reproduktoru. Na detailech záleží a toto je jeden z nich.
 
Magnetické mřížky
Při sejmutí ochraných mřížek jsou magnety ukryty pod povrchem kabinetu a čisté linie reprosoustavy nejsou ničím narušeny.

 

Oficiální stránky výrobce: zde

Recenze: zde

Kvalitní reproduktorový kabel s průřezem 2x4 mm² prioritně určený pro regálové nebo i sloupové reprosoustavy. Kabel je vyroben z čisté bezkyslíkaté mědi z velmi mnoha slabých měděných vláken pro co nejlepší zvuk, kabel je dostatečně flexibilní můžete ho volně ohýbat i ve velmi malých poloměrech. Kabeláž je možné použít jak pro instalaci pod koberec, za lištu případně do husích krků nebo i volně loženou.

Je logické, že kvalitnější hifi technika potřebuje dokonalejší propojení. I dnes se najdou uživatelé, kteří se spokojí s tím, že své nové hifi komponenty navždy zapojí kabelem typu "tkanička“, které najde v balení společně s přístrojem. Nechceme nikoho z Vás nutit zbytečně utrácet peníze, ale vyzkoušejte si v hifi studiu nebo u svého známého poslechnout vaši oblíbenou muziku z obyčejných repro kabelů a vzápětí to porovnat se slušnějšími kabely. Záleží jen na Vás, zda se rozhodnete investovat do lepšího zvuku díky nové kvalitnější repro kabeláži. Uvědomte si, že váš audio systém bude fungovat tak kvalitně jak bude jeho nejslabší článek.

Použité vodiče jsou vyrobeny z vysoce čisté OFC mědi 99,99 % nejvyšší kvality, transparentní provedení izolace. Pokud dnes používáte doma na zapojení Vašich reprosoustav tenkou dvojlinku, zkuste změnu. Věřte, že se většině z vás tato investice vyplatí!

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: