Doručování objednávek probíhá bez omezení.

Yamaha HTR-4072

Kód: 5285
Tip Dárek
Neohodnoceno
Značka: Yamaha
13 740 Kč –27 %
htr 4072
13 740 Kč –27 % 9 990 Kč
Skladem (> 5 ks)
Můžeme doručit do:
18.8.2020

Detailní informace

Detailní popis produktu

HTR-4072 

Podpora videa 4K Ultra HD

AV receiver Yamaha HTR-4072 plně podporuje nejnovější HDMI standardy. Díky přenosu 4K videa při 60 snímcích za sekundu si můžete plnohodnotně vychutnat vysokou kvalitu videa 4K bez degradace. Dodržuje také normu ochrany HDCP2.2 pro 4K přenos videa a HDR (High Dynamic Range) video, které poskytuje neuvěřitelný kontrast, jasné barvy a umožňuje preciznější zobrazení detailů ve světlých a tmavých částech obrazu. Kromě toho podporuje širší barevnou stupnici BT.2020, ARC - Audio Return Channel a přenos 3D obrazu. Díky více než 8 milionům pixelů a jedinečné technologii zpracování signálu na zvyšování rozlišení převzorkováním si vychutnáte ten nejkvalitnější obraz. Čím vyšší je kvalita původního obsahu, tím lepší obraz získáte.

MusicCast

MusicCast představuje revoluci v oblasti síťového audia. Všechny produkty MusicCast můžete používat dohromady nebo samostatně. K ovládání slouží jediná aplikace s intuitivním rozhraním a její použití je rychlé a snadné. Můžete používat zvukový projektor, bezdrátový reproduktor, AV receiver, komponenty HiFi, zkrátka cokoli vám vyhovuje, kombinovat jednotlivé prvky a postupně svůj systém MusicCast rozšiřovat.

Bezdrátové prostorové reproduktory

Kombinujte tento AV přijímač s hudebním reproduktorem Yamaha MusicCast 50 nebo MusicCast 20 a vychutnejte si úžasné pohodlí při vytváření domácího kina s bezdrátovými zadními reproduktory. A co víc, získáte úžasně realistický zvuk s jednoduchým nastavením. Snadno proměníte současný obývací pokoj na zábavné prostředí, kde si můžete plně vychutnat filmy a hudbu.

CINEMA DSP 3D

Technologie společnosti Yamaha pro tvorbu zvukových polí, která nemá na světě konkurenci, byla vytvořena kombinací měřených dat zvukových polí se zpracováním digitálního signálu. Technologie CINEMA DSP 3D přináší trojrozměrnou prostorovou reprodukci včetně výšky zvukového pole. Výsledkem je nejpůsobivějšími zvuk domácího kina, díky kterému se budete cítit tak, jako byste byli součástí scény.

Zažijte 7.1-kanálový zvuk s technologií virtuálních reproduktorů

Při CINEMA DSP 3D funkce Virtual Presence Speaker plně využívá středové a prostorové reproduktory k vytvoření slyšitelných informací z místa, kde jsou běžně nainstalovány přední horní reproduktory. Navíc, tento model je vybaven funkcí Virtual Surround Back Speaker. Dokonce i bez použití prostorových zadních reproduktorů můžete dosáhnout přirozený prostorový zvuk díky přehrávání CINEMA DSP 3D - což vám poskytne virtuální ekvivalent až do 7.1-kanálového prostorového zvuku, a to i při konfiguraci s 5.1 reproduktory.

Tlačítka SCENE pro spuštění reprodukce jedním dotykem

Prostřednictvím 4 praktických tlačítek SCENE budete moci flexibilně přepínat mezi jednotlivými zdroji audia a videa. K dispozici budete mít přednastavené režimy pro přehrávání disků Blu-ray či DVD, sledování televize i poslech CD či rozhlasu. Stačí stisknout patřičné tlačítko a receiver se automaticky spustí ve zvoleném režimu. Jednotlivá tlačítka můžete přenastavit na jiné zdroje tak, že vyberete zdroj a DSP režim.

Lehká instalace

Průvodce nastavením AV umožní jednodušší provést proces nastavení přijímače Yamaha. Tato aplikace vám pomůže s kabelovým připojením mezi AV receiverem a zdrojovými zařízeními. Navíc vás provede různými nastaveními, jako jsou připojení reproduktorů, připojení k TV a zdrojovému zařízení a přiřazení výkonového zesilovače. Systémové obrázky a aktuální obrázky přijímačů AV vám pomáhají pochopit, jak vytvořit spojení mezi zařízeními. Je k dispozici ve více jazycích a je určen pro tablety s iOS a Android.

HD Audio CINEMA DSP

Exkluzivní technologie vyvinutá společností YAMAHA, která podporuje přehrávání HD audia (Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio), které poskytuje přirozený a realistický zvukový zážitek.

Compressed Music Enhancer

Připojte klíč USB nebo přehrávač MP3 ke vstupu USB a přehrávejte hudbu pomocí zabudovaného přehrávače se zobrazením obsahu přímo na obrazovce. Když je hudba kódována do digitálního komprimovaného formátu jako MP3, dochází ke zhoršení frekvenční charakteristiky. Compressed Music Enhancer společnosti Yamaha používá sofistikované DSP algoritmy, které obnoví vysoké frekvence zvuku, takže hudba zní vždy tak, jak má.

Bluetooth pro bezdrátové streamování hudby

AV receiver Yamaha HTR-4072 je vybaven technologií Bluetooth, která vám umožní snadné bezdrátové přehrávání hudby z chytrých telefonů a dalších zařízení. Yamaha Compressed Music Enhancer je nyní optimalizován i pro přenos zvuku prostřednictvím Bluetooth, aby bylo zaručeno, že bude mít vaše hudba živý a temperamentní zvuk i při bezdrátové reprodukci.

Bluetooth vstup/výstup

Nejnovější standard Bluetooth umožňuje nejen přijímat z mobilního zařízení, ale slouží i jako Bluetooth vysílač pro sluchátka a Bluetooth reproduktory.

YPAO optimalizace zvuku

YPAO analyzuje akustiku místnosti a změří různé charakteristiky reproduktorů pomocí dodaného mikrofonu a poté nastaví zvukové parametry tak, aby bylo dosaženo optimálního zvuku.

Streamovací služby s hudbou z celého světa

Prozkoumejte hudební svět s hudebními služby streamování z celého světa* po připojení přijímače k ​​internetu přes LAN nebo Wi-Fi. Synchronizace playlistů a písni z vašeho chytrého telefonu nebo počítače se přesune do HTR-4072, které umožní poslouchat vaše oblíbené písničky a objevovat novou hudbu.
* Dostupnost služeb na streaming hudby se liší podle regionu a některé služby mohou být zpoplatněny.

Bezdrátové streamování

AV receiver Yamaha HTR-4072 s podporou bezdrátové funkce Bluetooth bude ideálním řešením do každé domácnosti. Umožňuje pohodlně a jednoduše přenášet zvukový obsah bez omezujících kabelů. Ať už z mobilních telefonů, tabletů nebo jiných kompatibilních zařízení. Yamaha Compressed Music Enhancer optimalizuje zvuk tak, aby byla dosažena nejvyšší možná kvalita reprodukce. Signálový procesor frekvence obnoví, čímž zajistí přirozenost a čistotu zvuku. 

Extra Bass pro bohatý basový zvuk

Exkluzivní technologie Extra Bass pro posílení hlubokých frekvencí přináší bohatší basy i při použití malých reproduktorů, než byste čekali od reproduktorů dané velikosti. Je-li použit subwoofer, vylepšuje hlasitost celého nízkofrekvenčního pásma reproduktorového systému, nejen předních reproduktorů, ale i basů ze subwooferu. Můžete si tak vychutnat hudbu a zvuk filmů s mimořádnou energií a silou.

Vylepšení videa až na 4K - upscaling

Upscaling funkce přemění obraz videa s nižším rozlišením do nejnovějšího rozlišení 4K. Můžete si vychutnat video z disků Blu-ray s detaily a hloubkou obrazu, které mohou poskytnout pouze 4K.

Automatický úsporný režim

Volitelný režim automatického pohotovostního režimu umožňuje ušetřit energii tím, že nastavíte vypnutí po 2, 4, 8 nebo 12 hodinách.

HDMI 3D podpora

Přijímač dokáže přenášet i 3D video signál. Funkce Audio Return Channel umožňuje zvuk odesílat a přijímat pomocí stejného kabelu HDMI. Takže můžete poslouchat zvuk z televizoru prostřednictvím jediného kabelu HDMI bez nutnosti extra optického kabelu.

HDMI CEC

Další výhodou HDMI připojení je dostupnost funkce CEC. YAMAHA HTR-4072 lze připojit ke CEC kompatibilnímu televizoru a obě zařízení budou zapínat a vypínat současně. Dálkové ovládání televizoru můžete použít na nastavování některých základních funkcí, jako například hlasitosti.

Oficiální stránky výrobce: zde

RX-V485/HTR-4072/RX-D485 Firmware Update Ver.1.61

Sekce zesilovače Kanál 5.1
Jmenovitý výstupní výkon (1kHz, 1ch řízený) 115 W (6 ohmů, 0,9% THD)
Jmenovitý výstupní výkon (20Hz-20kHz, 2ch řízený) 80 W (6 ohmů, 0,09% THD)
Maximální efektivní výstupní výkon (1kHz, 1ch řízený) (JEITA) 145 W (6 ohmů, 10% THD)
Dynamické napájení na kanál (8/6/4/2 ohmů) - / 110/130/160 W
Zpracování prostorového zvuku CINEMA DSP Ano (3D)
DSP programy 17
Úprava úrovně dialogu Ano
Virtual Presence Speaker Ano
SILENT CINEMA / Virtual CINEMA DSP Ano (virtuální CINEMA FRONT)
Dolby TrueHD Ano
Dolby Digital Plus Ano
DTS-HD Master Audio Ano
Zvukové funkce Formát souboru AAC: do 48 kHz / 16 bitů, ALAC: až 96 kHz / 24 bit, FLAC: až 192 kHz / 24 bitů, WAV / AIFF: až 192 kHz / 32 -bit, DSD: až 11,2 MHz
Zesilovač komprimované hudby Ano (včetně zesilovače pro Bluetooth®)
Optimalizace zvuku YPAO Ano
Adaptivní DRC (řízení dynamického rozsahu) Ano
Počáteční hlasitost a maximální hlasitost Ano
Možnost Bi-amp Ano
Zvukové zpoždění Ano (0 - 500 ms)
DA konvertor Burr-Brown 384 kHz / 32 bitů DAC x 3
Funkce videa 4K Ultra HD průchod a upscaling Ano (4K / 60p, 4: 4: 4)
HDMI 3D průchod Ano
HDMI eARC Ano (prostřednictvím budoucí aktualizace firmwaru)
Zpětný kanál zvuku HDMI Ano
HDMI upscaling Ano (HDMI® na HDMI)
Deep Color / xvColour / 24 Hz obnovovací frekvence / automatická synchronizace Ano
Připojení MusicCast Surround Ano
Vstup / výstup HDMI 4/1 (kompatibilní s HDCP2.2, HDR10 / Dolby Vision / HLG a BT.2020)
HDMI CEC Ano
Vstup USB Paměť USB, přenosný přehrávač zvuku
Síťový port Ano
Wi-Fi Ano (2,4 / 5 GHz)
AirPlay Ano
Bluetooth Ano (SBC / AAC)
Přední AV vstup USB / Mini konektor
Digitální vstup / výstup zvuku: Optický 1/0
Digitální audio vstup / výstup: Koaxiální 2/0
Analogový vstup / výstup zvuku 4 (přední 1) / 0
Kompozitní video vstup / výstup 3/1
Preout Subwoofer
Výstup pro sluchátka 1
Sekce tuneru FM / AM tuner Ano
Uživatelské rozhraní Zobrazení na obrazovce Ano (barevné OSD)
SCÉNA SCÉNA (4 sady)
Kontrola aplikací Ano (iPhone / iPad / telefon / tablet Android)
Dálkové ovládání Ano
Ovládání zóny Výstup zóny B Ano
Všeobecné Spotřeba energie v pohotovostním režimu (pouze IR) ≤0,1W
Automatické pohotovostní režim Ano
ECO režim Ano
Rozměry (Š x V x H) 435 x 161 x 327 mm (s anténou: 435 x 222,5 x 327 mm); 17-1 / 8 "x 6-3 / 8" x 12-7 / 8 "(s anténou: 17-1 / 8" x 8 -7 / 8 "x 12-7 / 8")
Hmotnost 7,8 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: